Nie da się ukryć, że Szkoła Eksploatacji Podziemnej to jedno z najbardziej prestiżowych spotkań branży górniczej w Polsce. Potwierdziła to również tegoroczna, 24. edycja, podczas której w Krakowie spotkały się najważniejsze osoby z branży.

Przedstawiciele nauki, kopalń i przemysłu mieli okazję wymieniać się doświadczeniami podczas sesji, które odbywały się podczas pięciu dni w Hotelu Qubus. Ci, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w Szkole Eksploatacji Podziemnej, mogli śledzić wybrane prezentacje online na stronie internetowej wydarzenia.

Powszechnie wiadomo, że nie jest to najlepszy czas dla górnictwa węgla kamiennego w Polsce i właśnie dlatego tak ważne są spotkania oraz dyskusje ludzi, którzy zarządzają górnictwem. W jednej z sesji, która odbyła się w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, dr inż. Jerzy Kicki –przewodniczący komitetu organizacyjnego, wywołał temat, który na pewno nurtuje niejedną osobę obserwującą branżę: Co dalej z kopalniami węgla kamiennego? Restrukturyzować? Na pewno. Likwidować? Ale jak? A może budować? Jeśli tak, to kiedy?

Do wygłoszenia swoich opinii na ten temat zostali zaproszeni: prezes zarządu KOPEX SA – Józef Wolski, który zaprezentował plany budowy nowej kopalni, prezes zarządu LW Bogdanka SA – Zbigniew Stopa, który mówił o procesie jaki przechodziła kopalnia aby dotrzeć do punktu, w którym obecnie się znajduje. Wśród zaproszonych prelegentów był również Dawid Rychlik z McKinsey&Company, który porównując polską kopalnię z tymi funkcjonującymi na świecie próbował odpowiedzieć na pytanie: Jak zbudować w Polsce najlepszą kopalnię na świecie?

Wnioski z tych prezentacji napawały optymizmem. Miejmy nadzieję, że za rok, podczas jubileuszowej XXV Szkoły Eksploatacji Podziemnej, będziemy mogli więcej usłyszeć o zrealizowanych już planach i rozwoju polskiego górnictwa.

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij