4 września 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie mieszczącej się w Tarnowskich Górach Spółki Miilux Poland.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele udziałowców fińskiej Grupy Miilukangas oraz Grupy Kopex, przedstawiciele lokalnych władz oraz mediów. Miilux Poland jest producentem blach trudnościeralnych oraz części do maszyn i urządzeń przemysłowych.

 Spółka powstała w oparciu o kapitał i doświadczenie fińskiej Grupy Miilukangas oraz Grupy Kopex. Kontynuować będzie ona zapoczątkowaną w 1967 roku w Finlandii, działalność na światowym rynku maszyn i urządzeń przemysłowych. Wieloletnie doświadczenie i stałe doskonalenie procesów pozwala jej oferować najwyższej jakości stale trudnościeralne w postaci blach oraz innych wyrobów o własnościach trudnościeralnych z przeznaczeniem dla odbiorców krajowych oraz zagranicznych. Jest to produkt perspektywiczny, o dużym zapotrzebowaniu na rynku.

Produkty trudnościeralne Miilux gwarantują najwyższą jakość i parametry żywotnościowe dzięki stosowanej technologii Hard from edge to edge. Technologia ta eliminuje całkowicie strefy zmian cieplnych w materiale, co znacznie wydłuża żywotność całych urządzeń. Poza blachami trudnościeralnymi do standardowych wyrobów Miilux’a należą m.in. robocze elementy koparek
i ładowarek, wykładziny przenośników górniczych, płyty boczne kruszarek, sita, czerpaki oraz ostrza.

Wysoka dokładność wymiarowa sprawia, że wyroby Miilux mogą być dostarczone w formie elementów gotowych do dalszego montażu w maszynach i urządzeniach przemysłowych. Technologie Miilux cieszą się zaufaniem największych producentów maszyn górniczych, drogowych oraz pojazdów pancernych na świecie.

Powołanie Miilux Poland jest kolejnym istotnym krokiem w procesie restrukturyzacji producenta maszyn górniczych - Grupy Kopex, która za pośrednictwem TAGOR S.A. wniosła do Miilux’a aktywa produkcyjne w formie własności hali produkcyjnej z prawem użytkowania wieczystego gruntu, co dało jej 33% udziałów w Spółce. Ponadto poprzez nowe przedsięwzięcie Kopex zyskał dostęp do najnowocześniejszych technologii pozwalających na zwiększenie żywotności jego dotychczasowych wyrobów oraz do nowych rynków zbytu.

Fiński udziałowiec (67%) poprzez swoją spółkę Miilux Oy wniósł aportem do Miilux Poland kompletną linię produkcyjną wraz z nowoczesną technologią obróbki cieplnej i „know how”.

Podczas dzisiejszej uroczystości został podpisany tróstronny list intencyjny między Vitkovice Steel, TAGOR S.A. i Kopex S.A., taktujący o przyszłej współpracy między Spółkami. Głównym celem tej kooperacji jest wzbogacenie oferty sygnatariuszy, która wsparta będzie wymianą technologiczną między powyższymi podmiotami. Wszystko to ma się przyczynić do stworzenia możliwie najbardziej zaawansowanego technologicznie produktu, który okaże się konkurencyjny podczas ekspansji na rynkach światowych. Sygnatariuszami umowy są prezes Kopeksu Józef Wolski, prezes Tagor S.A. Ryszard Hylla oraz prezes Vitkovice Steel Dmitrij Ščuka.

 

źródło: Miilux Poland, SJ Consulting

  


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij