Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej, został prezydentem Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal.

Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal reprezentuje interesy europejskich producentów i importerów węgla. Siedziba organizacji znajduje się w Brukseli i zrzesza ponad 30 podmiotów z różnych krajów.

Jak podaje portal nettg.pl, prezes Rogala na prezydenta Euracoal został wybrany jednogłośnie 9 marca przez walne zgromadzenie - wybory odbywały się drogą korespondencyjną i trwały 30 dni.

- Piątek był również szczęśliwy z brukselskiego punktu widzenia. Kilka godzin po posiedzeniu naszej rady przyszła informacja, że pan Tomasz Rogala został wybrany na prezydenta Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal – powiedział Janusz Olszowski dodając, że w piątek Tomasz Rogala został także wybrany na przewodniczącego Rady Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Wiceprezydentem Stowarzyszenia został Vladimir Budinsky, reprezentujący Czeskie Stowarzyszenie Pracodawców Przemysłu Górniczego i Naftowego, wiceprezydentem-seniorem dr Wolfgang Cieslik, prezes niemieckiego Stowarzyszenia Importerów Węgla, a kolejnymi wiceprezydentami: dr inż. Lars Kulik z Niemieckiego Stowarzyszenia Węgla Brunatnego oraz Radosław Rasała, reprezentujący Porozumienie Producentów Węgla Brunatnego.

Źródło: nettg.pl / fot. PGG